Arama Yapmak İçin Tıklayın
kaldetur@paytur.com.tr - info@paytur.com.tr | 0262 325 72 10 - 11
kaldelgo
Yer: Gölyazı bursa Cumalıkızık
Fiyat: 120,00
Yer Ayırt!

 

Günübirlik Gölyazı Bursa Cumalıkızık ;

 

Her Hafta Sonu Cumartesi – Pazar Hareketli

Cumalıkzık Bursa Gölyazı turu Sabah aşağıda belirtilen buluşma noktalarında buluşuyor ve  Bursa’ya hareket ediyoruz. Bursa varış Cumalıkızık  (Cumalıkızık yerleşiminin güneydoğusunda Uludağ eteklerindeki Ihlamurcu mevkiinde Bizans devrine ait bir kilise kalıntısı 1969 yılında tespit edilmiştir, Kilise kalıntısının yüzeyde rastlanan bazı mimari parçaları Bursa yakınlarında kurulan Osmanlı Beyliği kuruluşundan kısa zaman sonra bölgeye hakim olmayı başarmış, 1326 yılında Bursa’yı, 1331 yılında İznik’i fethederek yörede varlığını kesin olarak kabul ettirmiştir. Cumalıkızık bir vakıf köyü olarak kurulmuştur ve bu özelliğini yerleşim dokusu konut mimarisi, yaşam biçimine yansıtmıştır. Uludağ’ın kuzeyindeki dik etekler ile vadilerin arasında sıkışıp kalan yöre köylerine bu konumlarından dolayı ”kızık” adı verilmiştir. Köylerin birbirlerinden ayrılması için de dereye yakın olanına Derekızık, Fidye verene Fidyekızık ve Kızık köylerinden topluca gidilerek cuma namazı kılınan köye de Cumalıkızık adları verilmiştir) gezisi ve Bursa’ya hareket ediyoruz. Botanik ve Hayvanat bahçesi gezisinin ardından. Öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında  Bursa turumuza başlıyoruz. Önce Tophane semtine gidiyoruz. Burada Osman Gazi ve Orhan Gazinin türbeleri ile saat kulesini görüyoruz. Bursa’yı kuşbakışı fotoğrafladıktan sonra Muradiye Cami ve Külliyesi, Şehzade Mustafa Mezarı, Ulu Cami gezilerimizi yapıyoruz. Bursa’nın batısına doğru yolumuza devam ediyoruz. Yeşil semt olarak isimlendirilen ve Bursa’nın mimari simgesi olan Yeşil Türbe ve Yeşil Cami, Emir Sultan Cami ve Türbesini ziyaret sonrası Koza Handa veya Yıldırım Beyazıt Çarsısı’nda alış veriş sonrasında Uluabat Gölü üzerindeki bir adaya kurulmuş olan Gölyazı Köyü. Bir süre köyü gezip çay molasının ardından eski bir Köyün göldeki akşam yansımasını fotoğrafladıktan sonra  kaderine terkedilmiş küçücük evlerin sıralandığı dar sokaklarıyla tarihi evleri, geziyoruz gezimizin ardından İstanbul’a hareket ediyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler: Ulaşım, Çevre gezileri, Rehberlik hizmetleri, Serpme Kahvaltı,  Öğle yemeği (Köfte, Salata, İçecek) fiyatlarımıza dahildir.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler: Yolda alınan yiyecek ve içecekler, Ekstra harcamalar, Müze ve ören giriş yerleri fiyatlarımıza dahil değildir.

 

Kalkış Noktaları :

06:00  Bakırköy: İncirli Alfemo Mağazası Önü

06:15   Mecidiyeköy : Teknosa Önü

06:30  Kadıköy: Evlendirme Dairesi  Otopark Önü

07:30  İzmt: Halkevi Karşısı

Fiyat :  120,00 TL

Kurallar :

•    Turlarımız, Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 15 kişilik, 27 Kişilik, 31 Kişilik, 46 Kişilik özel turizm araçlarıyla yapılacaktır. Büyük araç garantisi verilmez.
•    Turlarımızda; cam kenarı veya koridor, ön veya arka koltuk garantisi verilmez.

•    Acente, yeterli kişi sayısı oluşmadığı takdirde haber vermek koşulu ile turu tehir etme hakkını saklı tutar.
•    Acente rehberi  içerik aynı kalmak şartı ile gerekli gördüğü hallerde misafirlerimizin tur programından daha çok verim alabilmesi için gezilecek yerlerin güzergahında ve saatlerinde değişiklik yapabilir.
•    Bayramlarda ve özel günlerde fiyatlar geçerli değildir.