Arama Yapmak İçin Tıklayın
kaldetur@paytur.com.tr - info@paytur.com.tr | 0262 325 72 10 - 11
kaldelgo
Süre: Her Hafta Sonu Cumartesi Pazar
Yer: İznik, Mudanya, Trilye Turu
Fiyat: 110,00
Yer Ayırt!

İznik, Mudanya, Trilye  Turu

 

Her Hafta Sonu Cumartesi – Pazar Hareketli

 

Siz değerli konuklarımızı buluşma noktalarımızdan hareket ile önce sabah kahvaltısı alacağımız Gebze’ye hareket ediyoruz. Kahvaltı sonrasında, Eskihisar’dan feribot ile Topçular’a geçerek Dünya’da eşine rastlanmayacak güzellikteki çinileriyle ünlü, Roma imparatorluğuna, Bizans’a, Selçuklu devletine ve Osmanlı imparatorluğuna başkentlik yapmış olan İznik‘e doğru hareket ediyoruz. İlk durağımız şehrin tam göbeğindeki ve Hıristiyan âlemi için önemli inanç merkezlerinden biri ayrıca 7.ekümenik konsülün toplandığı yer olan Ayasofya Müzesi ile gezimize başlıyoruz. Rehberimizden müze ve fresklerle ilgili bilgileri aldıktan hemen sonra Roma tiyatrosu ve göl kenarında yine Hıristiyanlık dini için bir dönüm noktası olan 20 maddelik Nikea kanunlarının gerçekleştiği yer olan senato sarayını ziyaret ediyoruz. Ayrıca bu senato binası 4 incilinde kabul edildiği önemli bir yer. Ardından İznik gölü kenarında kısa bir tur atıyoruz ve öğle yemeğimizi yemek üzere restoranımıza gidiyoruz. Öğle yemeğimizden sonra tarihi çarşıya girip sırasıyla Mahmut Çelebi Cami, Roma hamamı, çini fırınları kazı alanı ve Süleyman Paşa medresesini ziyaret edip oranın manevi havasıyla birlikte restore edilmiş bahçesinde bir çay molası veriyoruz. Burada aynı zamanda meşhur İznik çinisinin yapılışını izleme fırsatı da buluyoruz. Molamızı ardından yürüyüşümüze surların yanından devam edip 4 kapıdan biri olan Lefke kapısına ulaşıyoruz. Tarihi kapının ardından çinili minaresiyle İznik’in simgesi haline gelen Yeşil Camiyi geziyoruz ve aynı yapı içinde bulunan Osmanlı İmparatorluğunun ilk imarathanesini, bugünkü haliyle İznik müzesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında çini, zeytin ve zeytinyağı almak için kısa bir alışveriş molası verip Osmanlı İmparatorluğunun ilk camisi Hacı Özbek camiyi ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz ardından Bursa’ya hareket ediyoruz. Burada öğle yemeğimizi alıyor ve serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Mudanya’ya hareket ediyor ve burada Mütareke Evini geziyoruz. Eski Mudanya sokaklarında vereceğimiz fotoğraf molası sonunda, Tirilye’ye hareket ediyoruz. Burada eski Tirilye evlerini ve sokaklarını dolaştıktan sonra İstanbul’a doğru hareket ediyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler: Ulaşım, Çevre gezileri, Rehberlik, Serpme Kahvaltı, Öğle Yemeği (Köfte, Salata, İçecek)  fiyata dahildir.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:  Ekstra harcamalar, Müze Ören Yeri Girişleri, Milli Park Giriş Ücreti ve Hizmet Bedeli fiyatlarımıza dahil değildir.

Kalkış Noktaları :

06:00  Bakırköy: İncirli Alfemo Mağazası Önü

06:15   Mecidiyeköy: Teknosa Önü

06:30  Kadıköy: Evlendirme Dairesi Önü

07:30  İzmit: Halkevi Karşısı

Fiyat :  110,00 TL

Kurallar :

•    Turlarımız, Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 15 kişilik, 27 Kişilik, 31 Kişilik, 46 Kişilik özel turizm araçlarıyla yapılacaktır. Büyük araç garantisi verilmez.
•    Turlarımızda; cam kenarı veya koridor, ön veya arka koltuk garantisi verilmez.

•    Acente, yeterli kişi sayısı oluşmadığı takdirde haber vermek koşulu ile turu tehir etme hakkını saklı tutar.
•    Acente rehberi  içerik aynı kalmak şartı ile gerekli gördüğü hallerde misafirlerimizin tur programından daha çok verim alabilmesi için gezilecek yerlerin güzergahında ve saatlerinde değişiklik yapabilir.
•    Bayramlarda ve özel günlerde fiyatlar geçerli değildir.